Laundry memberships
Never run out of clean clothes. Prepay each month for a set number of pounds at a lower rate — and go over? You still pay your member rate, never full price.
Basic
30 lb
$55/mo
$1.83/lb effective
- 30 lb of wash, dry & fold each month
- Overage at your member rate, never full price
- Unused pounds roll over (up to 1 month)
- 10% off bulky bedding
Most popular
Plus
50 lb
$85/mo
$1.70/lb effective
- 50 lb of wash, dry & fold each month
- Overage at your member rate, never full price
- Unused pounds roll over (up to 1 month)
- 20% off bulky bedding
Pro
80 lb
$128/mo
$1.60/lb effective
- 80 lb of wash, dry & fold each month
- Overage at your member rate, never full price
- Unused pounds roll over (up to 1 month)
- 35% off bulky bedding
Bulky bedding includes comforters, quilts, mattress protectors, and duvets. Pounds are deducted as we weigh each order; go over and the extra is billed at your plan's member rate. Pickup & delivery available as an add-on. Cancel anytime.
How it works
- Pick a plan. Choose the monthly pounds that fit your household. Change tiers anytime.
- We weigh every order. Each drop-off or pickup comes off your monthly pounds.
- Roll over what you don't use. Unused pounds carry to next month (up to one month's worth).
- Go over? Member rate. Extra pounds bill at your plan's rate — never full price.