25% off your first pickup & delivery order — use code FIRST25
Top Tier Coin Laundry

Pricing

Flat, simple, and the same whether you drop off or we pick up. Self-service machine prices are posted in store.

Schedule pickup

Wash, dry & fold

Everyday clothes, towels, sheets, pillows$2.00/lb
Pickup & deliverySame rate
Drop-off minimum$20
Pickup & delivery minimum$30

Comforters

Free & Gentle detergent included on every comforter.

Twin / Full$20
Queen$25
King$30
California King$35
Each additional comforter, same order$20

Specialty items

Rugs$3.25/lb
Dog beds$3.50/lb
Horse blankets, all-inclusive$5.00/lb
Outdoor cushions, small (chair / accent)$15 each
Outdoor cushions, large (sofa / sectional)$25 each

Add-ons

Add to any drop-off or delivery order — just tell staff or leave a note when you book.

OXI sanitizer (OxiClean)$1.00/scoop
OdoBan odor eliminator$1.00/load
Vinegar rinse (softening, deodorizing)$1.00/load
Free & Gentle fragrance-free detergent$0.10/lb
Hang shirts / pants (hangers supplied)$0.50/bag

Monthly memberships

Prepay by the month for a lower per-pound rate. Overage is billed at your member rate (never full price), unused pounds roll over up to 1 month, and members save on bulky bedding. See full details.

Basic — 30 lb/mo ($1.83/lb) · 10% off bedding$55/mo
Plus — 50 lb/mo ($1.70/lb) · 20% off bedding$85/mo
Pro — 80 lb/mo ($1.60/lb) · 35% off bedding$128/mo

Visit Top Tier

911 W Center St, Suite F
Rogersville, MO 65742

(417) 242-1235

Open
Every day, 6:00 am – 10:00 pm
Staffed
8:45 am – 8:45 pm
Drop-off
8:45 am – 8:45 pm, no appointment needed
Last self-service load
8:45 pm

Get directions

Top Tier Coin Laundry storefront at 911 W Center St, Rogersville MO